Plastidip okazuje się być rewolucyjnym środkiem wykorzystywanym między innymi przez cenioną na rynku firmę Graffit Design,  gwarantującej szeroki zakres usług z branży motoryzacyjnej. Celem praktykowania funkcji jest wykorzystywanie jej do zmiany koloru pojazdów, w tym mniejszych elementów, takich jak lusterka, czy felgi.
Plastidip to syntetyczna powłoka, nakładana metodą natryskową lub zanurzeniową. Służy do zabezpieczenia karoserii Twojego pojazdu oraz nadaniu mu wymarzonej barwy, dostępnej w bogatej gamie kolorystycznej. Zabieg pozostaje w pełni bezpieczny, a przy jego pomocy możemy uzyskać wyjątkową reklamę, zwiększającą zyski naszej działalności.
Istnieje możliwość zerwania powłoki Plastidip w dowolnym momencie, bez potrzeby późniejszej renowacji koniecznej w przypadku, gdy funkcja ta pozostawiała ślady na powierzchni. Firma oferuje powłokę odporną na wszelkie napotkane przez nią warunki atmosferyczne, chroniąc tym samym przed przedostaniem się wilgoci, kwasem, ścieraniem, czy powstawaniem zgnieceń i zarysowań.
Plastidip za sprawą możliwości jego szerokiego zastosowania oraz w pełni bezinwazyjnego stosowania go stał się najbardziej popularną na świecie formą oklejania samochodów.