Plastidip okazuje się być rewolucyjnym środkiem wykorzystywanym między innymi przez cenioną na rynku firmę Graffit Design, która nie spoczywa na laurach i nieprzerwanie od wielu lat dąży do zapewnienia swoim klientom jeszcze lepszej jakości. Celem praktykowania funkcji pozostaje wykorzystywanie jej do zmiany koloru pojazdów, w tym mniejszych elementów, takich jak lusterka, czy felgi.
Plastidip to wykorzystanie syntetycznej powłoki, która jest nakładana metodą natryskową lub zanurzeniową, pozwala do zabezpieczenia karoserii Państwa pojazdu i nadaniu jej wymarzonej barwy, jednej z dostępnych wśród szerokiej gamy kolorystycznej.  Metoda pozostaje bezpieczna, a dzięki jej wykorzystaniu gwarantujemy sobie uzyskanie nietuzinkowej reklamy, jaka znacznie powiększy popularność marki i sytuacje na dzisiejszych rynku.
Istnieje możliwość zerwania powłoki Plastidip w dowolnym momencie, bez potrzeby późniejszej renowacji. która okazałaby się konieczna w przypadku gdyby funkcja ta wiązała się z pozostawieniem śladów na powierzchni karoserii. Plastidip za sprawą możliwości jego szerokiego zastosowania oraz w pełni bezinwazyjnego stosowania, stał się najbardziej popularną na świecie formą oklejania samochodów. Firma oferuje powłokę odporną na wszelkie napotkane przez Twój pojazd warunków atmosferycznych, chroniąc tym samym przed przedostaniem się wilgoci, kwasem, ścieraniem, czy powstawaniem zgnieceń i zarysowań.